Image result for â?«Ù?Û?Ú©Ù?کارÛ?â?¬â??

جهاني که ما در آن به سرمي بريم پر ازهزاران هزاران قانون  است، که 

گاهي توسط بشر و گاهي توسط خداوند جهان افرين نوشته شده اند.

هر کسي بخواهد در هر زمينه اعم از علمي ، معرفتي ، اقتصادي و. موفق

شود، بايد قانون آنرا خوب ياد بگيرد تا به  کمال آن رشته برسد . اگر کسي 

نخواهد آن را ياد بگيرد و يا قانون شکني کند ، چوب بي قانوني بر پيکرش نواخته 

خواهد شد. و با وجود تلاش زياد از زندگي خسته و دلسرد خواهد شد مثل شنا 

کردن بر خلاف آب خواهد بود . 

در بين انواع قوانين به روزترين و دقيق ترين قانون ها در قرآن جريان دارند که سعادت 

دو جهان را تضمين خواهد کرد . به اين خاطر فرمودند: روزانه مقداري از اين قانون اساسي 

خداوند را بخوانيد و زندگي را با آن چک کنيد.  نمونه اي از اين کتاب قانون زندگي تقديم

مي شود. 

قانون رسيدن به مقام نيکوکار و بزرگواري

نيکوکاري يک مدال و درجه افتخار است که هر کسي آن عنوان را داشته باشد ، مورد ستايش 

همگان خواهد بود و در بهترين قسمت قلب  آنها جاي خواهد گرفت . روش آن در سوره آل عمران 

اين طور امده است: "هرگز به نيکي (کامل) نمي‌رسيد تا از آنچه خود دوست داريد انفاق نماييد ".1

اين قانون نيکوکاري -که در درون خودش انواع موفقيت ها  و کمال ها را ذخيره کرده - بيان مي‌کند

که تا از بهترين‌ها در زندگي نگذريد به بهترين موفقيت‌ها دست پيدا نخواهيد کرد . هر چه بخشش

بيشتر ، کاميابي بيشتري خواهد بود .

ا نکته مهمي که اين قانون به ما آموزش مي دهد،اين که ريشه خيلي از ناکاميها ،اضطراب ها

و ترس ها داشتن وابستگي شديد است که با رها کردن انها انسان در دنيا و آخرت آزاد خواهد

شد و از آرامش روحي بالايي بر خوردار خواهد شد که تمام  کاميابيها در سايه روح آرام

شکل خواهد گرفت و مضافا اينکه حمايت کامل خداوند را به ياري انسان در شرايط سخت

جذب خواهد کرد .

متاسفانه بعضي در حد يک فرضيه آن را قبول ندارند تا در آزمايشگاه زندگي مدتي و لو کوتاه آن را 

آمازيش کنند تا ديد جديدي نسبت به آن پيدا کنند.

1-لَن تَنَالُواْ الْبِرَّ حَتَّي تُنفِقُواْ مِمَّا تُحِبُّونَ وَمَا تُنفِقُواْ مِن شَيْءٍ فَإِنَّ اللّهَ بِهِ عَلِيمٌ .آل عمران ، 92

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Rosa Sharon Jasmine موسسه مهاجرتی خطی در فیروزه داریم حجاب حق من ، انتخاب من ، زندگی من نارون دانلود بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. ن والقلم و ما یسطرون ویکی بلاگ